Nietypowe rośliny domowe dla domu i biura

Dla niewprawnego oka rzadka roślina doniczkowa może nie wydawać się szczególnie wyjątkowa. Ale spójrz jeszcze raz: jest powód, dla którego niektóre rośliny stają się przedmiotami kolekcjonerskimi. Dla wielu to ich mała popularność w sklepach czyni je tak atrakcyjnymi; dla innych to niezwykłe ulistnienie, kształt czy kolorystyka.

Kwiaty na zieloną ścianę w domu

Niezależnie od tego, co Cię urzeka, wybór niezwykłych roślin doniczkowych jest idealnym wyborem na optymalne miejsce w Twoim domu, w którym wszyscy mogą się nimi cieszyć i podziwiać. Wielu entuzjastów roślin doniczkowych szuka do swojego domu czegoś wyjątkowego.

Niezwykłe rośliny domowe mogą wydawać się pracochłonnym dodatkiem do Twojego domu, ale zazwyczaj są zaskakująco łatwe w pielęgnacji. Takie rośliny stanowią również świetny prezent dla doświadczonych posiadaczy roślin doniczkowych, którzy zawsze szukają czegoś niezwykłego i niepowtarzalnego.

Przeglądaj nasze niezwykłe rośliny, które stosujemy do aranżacji żywych zielonych ścian , oraz wystroju wnętrz.

Skrzydłokwiat jest świetnym wyborem dla twoich pomieszczeń, ponieważ ta roślina jest bardzo łatwa w uprawie. Rośliny te o tropikalnych liściach bardzo dobrze rosną w słabym świetle przez całą wiosnę i lato. Aby zachęcić je do kwitnienia, jesienią i zimą przenieś je w miejsce o jaśniejszym, pośrednim świetle. Podczas gdy skrzydło kwiaty są uprawiane jako rośliny doniczkowe o słabym świetle, musimy wiedzieć że są odporne na chłód w strefach 11 i 12 i można je przenosić na zewnątrz, gdy jest ciepło. Utrzymuj ich glebę stale wilgotną, ale nie mokrą.

Skrzydłokwiaty (Spathiphyllum)

pochodzą z lasów deszczowych Ameryki Środkowej, Ameryki Południowej i Azji Południowo-Wschodniej. Tropikalne rośliny wiecznie zielone pojawiły się w Europie i innych chłodniejszych miejscach pod koniec XIX wieku. Dziś roślina Spathiphyllum jest ulubioną rośliną na prezeny i w ogrodnictwie domowym na całym świecie.

Rośliną, którą powszechnie nazywamy Skrzydłokwiatem, maja białe patki przypominające kwiaty lilii. Okazuje się jednak, że Skrzydłokwiaty to nie lilie! Wszystkie gatunki Skrzydłokwiatów należą do rodzaju spathiphyllum z rodziny roślin Araceae. Rodzaj obejmuje ponad 50 naturalnych gatunków i hybryd uprawnych trawopodobnych roślin kwiatowych, które są nazywane również liliami pokojowymi.

Jeden komentarz

  1. Pingback: Magiczna „zielona ściana z roślin”: jeśli w pomieszczeniu pojawią się szkodliwe gazy, rośliny zmienią kolor i dadzą ostrzeżenie - Green Sun Zielone Ściany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *